Choď na obsah Choď na menu
 


Šlabikár šťastia - Dospelí deťom, deti svetu

slabikar-stastia-3-dospeli-detom-deti-svetu.jpg

V nedávnej minulosti sa na trhu objavilo aj tretie pokračovanie úspešnej motivačnej knihy Šlabikár šťastia - Dospelí deťom, deti svetu. Táto časť je návodom pre rodičom, ako dať vo výchove, svojim potomkom to najlepšie. Dáva čitateľovi aj možnosť pochopiť prečo sa mu dejú veci, ktoré sa mu dejú a že kľúč k dnešku musíme hľadať v detstve. 

 

 

 

,,Čo je v našich rodičoch, takí sme aj my. Ak sa neočistíme od negatívnych rodových dlhov, preberú to aj naše deti. Nalepia sa na ne nevyriešené chybné programy a energiu berúce modely správania. Neexistuje dieťa, ktoré by sa sem nenarodilo múdre, vnímavé, veselé, plné energie, intuitívne, nonstop žijúce v prítomnom okamžiku, nepripútané, šťastné, božské, teda s vlastnosťami osvietených ľudí. No ak sa ma spýtate, kedy som naposledy stretol permanentne šťastného dospelého, budem dlho premýšľať... 
Beriem teda výchovu detí ako obojstranne učenie sa – inšpirovať sa deťmi k návratu k Sebe, svojej prirodzenosti, svojmu srdcu, ktoré je spojením s Láskou. Na druhej strane je pre mňa výchova detí snaha zahŕňať deti bezpodmienečnou láskou a určovať im hranice s rešpektom voči nim, bez nadradeného prístupu, aby v dospelosti cítili a vnímali potreby iných. Proste dať im to najlepšie zo seba.,, ( Pavel Hirax Baričák )